Belka
Poniedziałek, 10 Grudnia 2018   imieniny: Julia, Judyta, Daniel
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

"Dawna rodzina wiejska" w Skansenie "Łęczycka Zagroda Chłopska" [ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-02
A A AWydrukDrukuj  
 
W Skansenie "Łęczycka Zagroda Chłopska" w Kwiatkówku pod Łęczycą podsumowano projekt "Plener rzeźbiarski. Dawna rodzina wiejska połączony z warsztatami plastyczno- etnograficznymi dla dzieci". W projekcie wzięło udział 30 uczniów SP w Górze św. Małgorzaty. Dzieci w wieku od 9 do 12 lat przez kilka dni poznawały m.in. tajniki pracy rzeźbiarzy, poznały też historię tradycyjnej rzeźby ludowej oraz rzeźby łęczyckiej i kutnowskiej. Zwieńczeniem projektu było otwarcie ekspozycji rzeźb wielkogabarytowych wykonanych w czasie pleneru oraz wystawy prac, które wykonały uczestniczące w warsztatach dzieci. Wystąpiły "Świniczanki"' ze Świnic Warckich oraz Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Łęczycanie".

Pełna treść wiadomości na: kutno.naszemiasto.pl/artykul/dawna-rodzina-wiejska-w-skansenie-leczycka-zagroda-chlopska,4823877,galop,t,id,tm.html?kategoria=1
naszemiasto.pl, Źródło artykułu: naszemiasto.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kutnowski - powiat w północnej części województwa łódzkiego z siedzibą w Kutnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bedlno, Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce i Żychlin, zajmując powierzchnię 886,86 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Ochnia, rezerwaty przyrody (Ostrowy, Świetlista Dąbrowa, Perna, Ostrowy Bażantarnia), park w Oporowie oraz obszar chronionego krajobrazu – dolina Bzury. Wśród zabytków wymienia się: grodziska w Bedlnie i Orłowie, zespoły dworskie w Bedlnie, Mirosławicach, Wojszycach, we Franciszkowie, zespół dworca kolejowego w Pniewie, kwatery żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej na cmentarzach w Orłowie i Plackiej Dąbrowie, zespół pałacowo parkowy z I połowy XIX wieku w Krośniewicach, zespoły pałacowo – parkowe w Głazowie, Głogowie, Jankowicach, Łaniętach, Miłonicach i Skłótach, Zespół Starego Miasta z okresu Królestwa Kongresowego, zespół pałacowy Gierałty, pałac podróżny Króla Polski i Saksonii Augusta III Sasa czy Dworek Modrzewiowy z XIX wieku w Kutnie, Muzeum – Zamek w Oporowie oraz liczne zabytkowe kościoły i obeliski.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle (głównie maszynowym i metalowym oraz spożywczym) i usługach. Na terenie powiatu swoje zakłady mają m.in. HOOP POLSKA Sp. Z o.o., Polmos S.A., Odlewnia Żeliwa Kutno (Holding Pietrak), Teva Kutno S.A. ( dawna Polfa Kutno) czy Polfarmex S.A.

  Przez powiat przebiegają autostrada A1 oraz dwie drogi krajowe: DK60 i DK92.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola