Belka
Środa, 3 Marca 2021   imieniny: Kunegunda, Maryna, Tycjan
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Polska Poczta nagradza laureatów Rankingu e-Gazele Biznesu

Data publikacji: 2017-10-20, Data modyfikacji: 2017-10-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Polska Poczta nagradza laureatów Rankingu e-Gazele Biznesu

Znamy pierwszych zwycięzców konkursu e-Gazele Biznesu. Podczas wczorajszej uroczystej gali w Katowicach Poczta Polska wyróżniła wiodące firmy z województwa śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego, które zajmują się sprzedażą w internecie. Poczta Polska kolejny rok z rzędu jest partnerem rankingu najlepszych polskich przedsiębiorstw eCommerce.

Liderem e-Gazeli Biznesu w woj. dolnośląskim została firma P4 Solutions, która specjalizuje się w sprzedaży produktów do domu i ogrodu. Swoim klientom oferuje ponad 30 tys. produktów. Firma stawia na szybkość, dostępność swoich usług oraz na konkurencyjność cen.

Z kolei w woj. opolskim najlepszą firmą została F. H. KruKam Kamil Krupa, która od 2011 roku sprzedaje zdrową żywność, suplementy diety oraz naturalne kosmetyki. Działalność sklepu została już doceniona w 2014 r., kiedy po raz pierwszy zdobyła tytuł e-Gazeli. Natomiast Emibig S.C to lider e-Gazeli w woj. śląskim. Firma zajmuje się produkcją oraz dystrybucją sprzętu oświetleniowego. Od dwóch lat rozwija e-handel, dzięki czemu swoje produkty wysyła również do klientów w Czechach, Serbii, Rosji i Kirgistanu.

 Śmiało możemy przyznać, że dotrzymujemy tempa rewolucji technologicznej, a eCommerce to jeden z głównych kierunków rozwoju Poczty. Na bieżąco śledzimy potrzeby rynku oraz dostosowujemy ofertę do oczekiwań naszych klientów – mówił podczas uroczystości Jacek Zmorek, Dyrektor Biura Zarządzania Siecią i Sprzedażą Poczty Polskiej.

Badania potwierdzają, że rynek eCommerce rozwija się bardzo dynamicznie. W 2016 r. przychody sklepów startujących w Rankingu e-gazel, wzrosły średnio o 71%. Większość z nich, bo aż 98%, to firmy z całkowicie polskim kapitałem, a funkcjonowanie 4 na 10 opiera się na sprzedaży internetowej. Na podkreślenie zasługuje też fakt, że 55% laureatów rankingu wysyła miesięcznie więcej niż 500 paczek do klientów, a średnia wartość zamówienia w przypadku 56% sklepów waha się między 100 a 500 zł.

Poczta Polska wychodzi na przeciw oczekiwaniom tego dynamicznie rozwijającego się rynku. Wśród strategicznych decyzji podjętych w ostatnim czasie jest m.in. podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Pocztą Polską a China Post Group, która dzięki uruchomieniu przez Pocztę transportu przesyłek na Nowym Jedwabnym Szlaku, umożliwi polskim przedsiębiorstwom ekspansję na rynki azjatyckie, a także stworzenie nowej architektury sieci logistycznej, przystosowanej do zwiększającego się wolumenu paczek. Najważniejszym jej elementem będzie zlokalizowany w pobliżu Łodzi Hub Logistyczny, obsługujący polski i międzynarodowy handel eCommerce. Poczta Polska chce przeznaczyć blisko 1 mld zł. na nowe inwestycje.

Konkurs Rankingu e-Gazele Biznesu organizowany jest przez „Puls Biznesu”. Autorem rankingu jest Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia. O tytuł e-Gazeli Biznesu mogą walczyć firmy zajmujące się handlem w internecie, których roczne dochody wynoszą od 50 tys. zł do 100 mln zł. Kolejnych zwycięzców konkursu poznamy już dziś w Krakowie, kolejnych - 16 listopada w Poznaniu i 29 listopada w Warszawie.

Poczta Polska, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Poczta Polska
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kutnowski - powiat w północnej części województwa łódzkiego z siedzibą w Kutnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bedlno, Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce i Żychlin, zajmując powierzchnię 886,86 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Ochnia, rezerwaty przyrody (Ostrowy, Świetlista Dąbrowa, Perna, Ostrowy Bażantarnia), park w Oporowie oraz obszar chronionego krajobrazu – dolina Bzury. Wśród zabytków wymienia się: grodziska w Bedlnie i Orłowie, zespoły dworskie w Bedlnie, Mirosławicach, Wojszycach, we Franciszkowie, zespół dworca kolejowego w Pniewie, kwatery żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej na cmentarzach w Orłowie i Plackiej Dąbrowie, zespół pałacowo parkowy z I połowy XIX wieku w Krośniewicach, zespoły pałacowo – parkowe w Głazowie, Głogowie, Jankowicach, Łaniętach, Miłonicach i Skłótach, Zespół Starego Miasta z okresu Królestwa Kongresowego, zespół pałacowy Gierałty, pałac podróżny Króla Polski i Saksonii Augusta III Sasa czy Dworek Modrzewiowy z XIX wieku w Kutnie, Muzeum – Zamek w Oporowie oraz liczne zabytkowe kościoły i obeliski.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle (głównie maszynowym i metalowym oraz spożywczym) i usługach. Na terenie powiatu swoje zakłady mają m.in. HOOP POLSKA Sp. Z o.o., Polmos S.A., Odlewnia Żeliwa Kutno (Holding Pietrak), Teva Kutno S.A. ( dawna Polfa Kutno) czy Polfarmex S.A.

  Przez powiat przebiegają autostrada A1 oraz dwie drogi krajowe: DK60 i DK92.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola