Belka
Sobota, 20 Października 2018   imieniny: Ireny, Kleopatry, Jana
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Zbigniew Ziobro odwiedził Kutno. "Korupcja,...

Data dodania: 2018-10-19
Miasto róż odwiedził kolejny znany polityk. Mieszkańcy Kutna spotkali się ze Zbigniewem Ziobro, Ministrem Sprawiedliwości i Prokuratorem Generalnym. więcej »
 
 

Nagroda w dziedzinie kultury wręczona. Starosta...

Data dodania: 2018-10-19
Krzysztof Ryzlak otrzymał Nagrodę Starosty Kutnowskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury za 2017 rok. więcej »
 
 

Wybory samorządowe 2018. Cisza wyborcza: ile trwa i...

Data dodania: 2018-10-19
Cisza wyborcza to czas, na krótko przed wyborami, w którym obowiązuje całkowity zakaz agitacji. Co to oznacza w praktyce? Gdzie obowiązuje cisza wyborcza? Nie ma żelaznych zasad,... więcej »
 
 

Przed budynkiem starostwa odsłonięto pamiątkową...

Data dodania: 2018-10-19
W ramach obchodów 100-lecia niepodległości Polski, przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kutnie, odsłonięto tablicę poświęconą pamięci mieszkańcó... więcej »
 
 

Te psy ze schroniska w Łęczycy czekają na nowy...

Data dodania: 2018-10-19
Prawie siedemdziesiąt psów czeka na nowy dom w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Łęczycy. Wśród nich m.in. Aza, Fik, Lonia, Ksawery i Maksiu. Może ktoś z Was ot... więcej »
 
 

Targi Interstone 2018 w Łodzi. Jesienna edycja...

Data dodania: 2018-10-18
Targi i Wystawa Minerałów, Skał, Skamieniałości i Wyrobów Jubilerskich Interstone odbędą się w Łodzi już po raz 53. W sobotę i w niedzielę (20-... więcej »
 
 

Smog w Łódzkiem. Zobacz TOP 10 najbardziej...

Data dodania: 2018-10-18
WHO ma nowe dane na temat smogu i zanieczyszczenia powietrza w miastach całego świata. Niestety miasta regionu łódzkiego są w czołówce Unii Europejskiej pod względem ob... więcej »
 
 

Koalicja Obywatelska o kutnowskim szpitalu: "Nie ma...

Data dodania: 2018-10-18
W środę przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kutnie zorganizowana została konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Politycy poruszyli tematy związane z kutnowskim szpitalem i edukacj... więcej »
 
 

"Ludzie to nie towar". Dzień Walki z Handlem...

Data dodania: 2018-10-18
18 października obchodzony jest Europejski Dzień Walki z Handlem Ludźmi. Ideą kampanii jest propagowanie świadomości o zjawisku, jego rozmiarach, a także wskazanie, gdzie mo&... więcej »
 
 

Remonty kutnowskich ulic. Gdzie prowadzone są prace?

Data dodania: 2018-10-18
Ulica Przechodnia, Kukułcza i Górskiego. Gdzie przeprowadzane są remonty dróg i chodników? więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 484
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   

  Powiat kutnowski - powiat w północnej części województwa łódzkiego z siedzibą w Kutnie. W skład powiatu wchodzą gminy: Bedlno, Dąbrowice, Krośniewice, Krzyżanów, Kutno, Łanięta, Nowe Ostrowy, Oporów, Strzelce i Żychlin, zajmując powierzchnię 886,86 km kw.

  Atrakcje przyrodnicze stanowią: rzeka Ochnia, rezerwaty przyrody (Ostrowy, Świetlista Dąbrowa, Perna, Ostrowy Bażantarnia), park w Oporowie oraz obszar chronionego krajobrazu – dolina Bzury. Wśród zabytków wymienia się: grodziska w Bedlnie i Orłowie, zespoły dworskie w Bedlnie, Mirosławicach, Wojszycach, we Franciszkowie, zespół dworca kolejowego w Pniewie, kwatery żołnierzy poległych w kampanii wrześniowej na cmentarzach w Orłowie i Plackiej Dąbrowie, zespół pałacowo parkowy z I połowy XIX wieku w Krośniewicach, zespoły pałacowo – parkowe w Głazowie, Głogowie, Jankowicach, Łaniętach, Miłonicach i Skłótach, Zespół Starego Miasta z okresu Królestwa Kongresowego, zespół pałacowy Gierałty, pałac podróżny Króla Polski i Saksonii Augusta III Sasa czy Dworek Modrzewiowy z XIX wieku w Kutnie, Muzeum – Zamek w Oporowie oraz liczne zabytkowe kościoły i obeliski.

  Gospodarka powiatu oparta jest na przemyśle (głównie maszynowym i metalowym oraz spożywczym) i usługach. Na terenie powiatu swoje zakłady mają m.in. HOOP POLSKA Sp. Z o.o., Polmos S.A., Odlewnia Żeliwa Kutno (Holding Pietrak), Teva Kutno S.A. ( dawna Polfa Kutno) czy Polfarmex S.A.

  Przez powiat przebiegają autostrada A1 oraz dwie drogi krajowe: DK60 i DK92.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola